Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení podzimní sezony dorostu FKM Kahan

30. 11. 2015

Dorost se po podzimu nachází v tabulce na krásném 3. místě

dorost.jpgTrenér Zdeněk Strnad hodnotí sezonu následovně:

Podzimní část sezóny 2015/2016 potvrdila naše předpoklady, že se mužstvo dorostu Kahan bude pohybovat v horní polovině tabulky. Konečné 3. místo po podzimní části sezóny bychom tedy měli hodnotit jako úspěch a dobrý odrazový můstek pro její jarní část.

Pokud se podíváme na průběh podzimní části podrobněji, můžeme podzim z hlediska naších výkonů rozdělit na tři části: herně slabý začátek sezóny, který vyvrcholil naším nejslabším výkonem již tradičně proti Višňové, podstatně zlepšená hra ve střední části podzimu, která představovala, tuším, 8 vítězství v řadě a konečně výsledkově nepovedený závěr, částečně ovlivněný absencí několika opor v sestavě.

Velkým pozitivem podzimu byla velmi slušná účast na trénincích i přístup kluků v jejich průběhu. Bohužel se samozřejmě našly i výjimky, spíše tedy jedna výjimka hřešící na svůj talent a předpoklady. Myslím, že není třeba jmenovat, zasvěcení vědí, o koho se jedná. Klukům ve fotbalovém růstu velmi pomáhaly především jejich společné tréninky s hráči A mužstva mužů.

Stinnou stránkou byla naopak skutečnost, že přechod do kategorie dorostu nezvládli (nikoli fotbalově, ale v hlavách) někteří talentovaní žáci, kteří mohli být pro naše dorostenecké mužstvo přínosem, mám na mysli především A. Šrámka a M. Suvdu. Mužstvo dorostu stejně jako ostatní mužstva má nyní před sebou podle mě nejdůležitější část sezóny – zimní přípravné období, které je pro výkonnost mužstva v průběhu celého roku zásadní. To, jak se nám povede, a jak k němu kluci přistoupí rozhodne o tom, zda se jejich výkonnost opět posune směrem vzhůru a fotbal pro ně bude ještě větší zábavou. Přípravu plánujeme zahájit asi od poloviny ledna, měla by proběhnout částečně s hráči A mužstva a částečně s mužstvem starších žáků. Pokud k nám bude zima přívětivá, rádi bychom ji absolvovali především venku – výběhy, umělá tráva.

Složení mužstva zůstane, alespoň doufám, pro jarní část beze změn. V průběhu zimní přestávky je třeba dořešit u některých hráčů změny forem jejich působení v Kahanu (přestupy, hostování). Dále je třeba sladit termíny domácích zápasů dorostu Kahan a A mužstva Čechie tak, aby někteří talentovaní dorostenci mohli postupně získávat zkušenosti i v zápasech dospělých.

TABULKA KRAJSKÉ SOUTĚŽE DOROSTU PO PODZIMU 2015:

tabulka-dorost.jpg