Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení podzimní sezony dorostu FKM Kahan

p1150286.jpgTrenér dorostu pan Zdeněk Strnad hodnotí aktuálně ukončenou podzimní část sezony krajské soutěže dorostu...

Dorost se po podzimu nachází v tabulce na krásném 3. místě

dorost.jpgTrenér Zdeněk Strnad hodnotí sezonu následovně:

Podzimní část sezóny 2015/2016 potvrdila naše předpoklady, že se mužstvo dorostu Kahan bude pohybovat v horní polovině tabulky. Konečné 3. místo po podzimní části sezóny bychom tedy měli hodnotit jako úspěch a dobrý odrazový můstek pro její jarní část.

Pokud se podíváme na průběh podzimní části podrobněji, můžeme podzim z hlediska naších výkonů rozdělit na tři části: herně slabý začátek sezóny, který vyvrcholil naším nejslabším výkonem již tradičně proti Višňové, podstatně zlepšená hra ve střední části podzimu, která představovala, tuším, 8 vítězství v řadě a konečně výsledkově nepovedený závěr, částečně ovlivněný absencí několika opor v sestavě.

Velkým pozitivem podzimu byla velmi slušná účast na trénincích i přístup kluků v jejich průběhu. Bohužel se samozřejmě našly i výjimky, spíše tedy jedna výjimka hřešící na svůj talent a předpoklady. Myslím, že není třeba jmenovat, zasvěcení vědí, o koho se jedná. Klukům ve fotbalovém růstu velmi pomáhaly především jejich společné tréninky s hráči A mužstva mužů.

Stinnou stránkou byla naopak skutečnost, že přechod do kategorie dorostu nezvládli (nikoli fotbalově, ale v hlavách) někteří talentovaní žáci, kteří mohli být pro naše dorostenecké mužstvo přínosem, mám na mysli především A. Šrámka a M. Suvdu. Mužstvo dorostu stejně jako ostatní mužstva má nyní před sebou podle mě nejdůležitější část sezóny – zimní přípravné období, které je pro výkonnost mužstva v průběhu celého roku zásadní. To, jak se nám povede, a jak k němu kluci přistoupí rozhodne o tom, zda se jejich výkonnost opět posune směrem vzhůru a fotbal pro ně bude ještě větší zábavou. Přípravu plánujeme zahájit asi od poloviny ledna, měla by proběhnout částečně s hráči A mužstva a částečně s mužstvem starších žáků. Pokud k nám bude zima přívětivá, rádi bychom ji absolvovali především venku – výběhy, umělá tráva.

Složení mužstva zůstane, alespoň doufám, pro jarní část beze změn. V průběhu zimní přestávky je třeba dořešit u některých hráčů změny forem jejich působení v Kahanu (přestupy, hostování). Dále je třeba sladit termíny domácích zápasů dorostu Kahan a A mužstva Čechie tak, aby někteří talentovaní dorostenci mohli postupně získávat zkušenosti i v zápasech dospělých.

TABULKA KRAJSKÉ SOUTĚŽE DOROSTU PO PODZIMU 2015:

tabulka-dorost.jpg

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 476518
Měsíc: 3189
Den: 204