Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přepis rozhovoru s kapitánem dorostu FKM Kahan ze sezony 2014/2015 - Michal Zoblivý

dorost-fkm-kahan-jaro-2015.jpg

Pro web FKM Kahan přinášíme kompletní přepis rozhovoru z webu Čechie Zastávka bývalého obránce dorostu Michala Zoblivého...

Michal Zoblivý: "V zimě chci zabojovat o místo v kádru A mužstva"

p1150319.jpgK rozhovoru byl osloven hráč Čechie Zastávka Michal Zoblivý, který je aktuálně na hostování v Sokolu Zakřany, kde nastupuje za tamní A mužstvo v Okresním přeboru Brno-venkov. Michal ještě na jaře nastupoval z pozice kapitána za dorost FKM Kahan. Co říká na své hostování a jak hodnotí přesun z mládežnické kategorie mezi dospělé si můžete přečíst níže.

1. Jak se upekl tvůj přesun na hostování ze Zastávky do Zakřan?

Ještě před koncem sezony mi něco naznačoval pan Strnad, ale nic konkrétního. Prakticky hned pár dní po skončení sezony mi volal Petr Šrámek a ptal se, jak to vidím dál. Řekl mi, že by měli velký zájem, abych šel na hostování do Zakřan. Já jsem s tím problém neměl. Chtěl jsem ale odehrát přípravu na Zastávce. To mi následně sdělilo i vedení Čechie s tím, že se rozhodne po letní příprave. Nakonec to dopadlo tak, že těsně před startém sezony se hostování domluvilo a zamířil jsem do Zakřan.

p1090442.jpg2. V Zakřanech nastupuješ společně s Kubou Frecerem, takže jsi nešel úplně do neznámeho prostředí, jak Vás kluci mezi sebe přijali?

Ano, to je pravda. Byl jsem rád, že v týmu budu znát alespoň někoho. Ale Jakub nebyl jediný koho jsem znal. Hraje tam také David Podlaha, se kterým jsem dříve hrával v dorostu na Zastávce. Nicméně musím říct, že mě mezi sebe vzali úplně bezvadně. Přijde mi, jako bych tady hrál s klukama už dlouho. A za to jsem rád.

3. Jak hodnotíš rozdíl mezi kategorií dorostu a Okresním přeborem mužů?

Samozřejmě je to rozdílné. Souboje jsou mnohem tvrdší a hráči důraznější. Není tolik času držet míč, jelikož je to celkově o něco rychlejší. Musel jsem si zvykat na úplně jiný styl hry, než jsem byl zvyklý z dorostu.

p1150304.jpg

4. Na jakém postu v Zakřanech nejčastěji nastupuješ?

Nejčastěji nastupuji na pozici levého či pravého obránce. Záleží, kteří hráči jsou k dispozici.

5. Na jak dlouhém hostování jsi v Zakřanech? Plánuješ zabojovat o místo v kádru Čechie, sleduješ jejich výsledky v dosavadním průběhu sezony?

Jsem na hostování na půl sezony. Zimní přípravu bych podle dosavadních informací měl odehrát na Zastávce. Takže samozřejmě, že do toho dám vše a zabojuji. Výsledky Áčka sleduji po každém kole. Když mi to vyjde, rád se i zajdu podívat na jejich zápas.

6. Sleduješ výsledky svých bývalých spoluhráčů z dorostu Kahanu, co na to říkáš?

p1150316.jpgAno, ty sleduji velice pečlivě a po každém zápase se bavím s hráči dorostu, jak zápas probíhal. Byl jsem se už i na pár zápasech podívat. Řekl bych, že začátek sezony měli malinko horší a škoda že se jim nepodařilo navázat na konec minulé sezony, kdy jsme předváděli, myslím dobrý výkon, a hráli pěkný fotbal. Ale myslím, že nyní už chytili tu správnou vlnu. Doufám, že to klukům vydrží.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 469440
Měsíc: 2694
Den: 80