Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Houser: "Když se zápasy nekříží, tak hraji klidně za oba týmy v jeden den"

hosuer4.jpg
Jiří Houser (na fotce uprostřed) na podzim už nastřílel 9 branek a je nejlepším střelcem dorostu Kahanu, rozhovor s ním si můžete přečíst dále v článku

K rozhovoru z týmu dorostu byl přizván aktuálně jeho nejlepší střelec Jirka Houser, který nastupuje za tým Kahanu v záloze a souběžně pokud je to možné vypomáhá v krajském přeboru dorostu Rosicím. Na podzim odehrál za Slovan celkem už 5 zápasů. Jak se k fotbalu dostal, co říká na projekt Kahan a jak zvládá náročné cestování mezi dvěma mužstvy a zápasy se dočtete níže v rozhovoru.

houser.jpg

 

hosuer2.jpgRozhovor: Jiří Houser

Datum narození: 9. 7. 1997

Oblíbené číslo: 8

Oblíbený fotbalový klub: Chelsea FC

Oblíbený fotbalista: Marco Reus

Hráčská kariéra: Zbraslav poté Čechie Zastávka ( FKM Kahan ) a teď i střídavý start za Slovan Rosice

Oblíbená hudba: Pop, rap

Oblíbené jídlo: Maso na všechny způsoby

hosuer4.jpg

1) Jirko kdy a kde jsi začal s fotbalem?

S fotbalem jsem začal, když jsem chodil na základní školu do třetí třídy ve Zbraslavi. To mi bylo 8 let, kdy jsem přišel na hřiště místního Sokola a začal tady hrát.

2) Jak hodnotíš vznik fotbalového klubu FKM KAHAN (spojení mládeže Zastávky a Zbýšova) ?

Podle mě to byl dobrý krok kupředu, protože v ten rok kdy se mužstva spojovala, tak nebyl dostatek hráčů a spojením vznikla dobrá parta, i dobrý tým.

3) Na podzim jsi momentálně tahounem mužstva dorostu, alespoň dle počtu vstřelených branek, na svém kontě jich máš už 9, čím to je, že ti to tak střílí?

Nemyslím si, že bych byl nějakým tahounem, je pravda že teď se mi docela gólově daří. Například oproti minulé sezoně, ale podle mě je to tím, že jsem věkově a fyzicky vyspělejší, čímž se dostávám do více šancí.

4) Jak zatím hodnotíš vystoupení mužstva dorostu v dosavadním průběhu podzimní sezony?

Momentálně jsme na 7 příčce v tabulce, což je podle mě dobré umístění, ale určitě to můžeme vylepšit a klidně se dostat mezi prvních 5 týmů.

5) V letní přípravě si nastoupil k přátelským utkání za A mužstvo Zastávky. Jak k tomu došlo a jak jsi byl spokojen se svým vystoupením v dospělé kategorii, je to velký rozdíl?

Zkontaktoval mě Petr Hovězák a zeptal se mě jestli bych si s nimi nechtěl zahrát, že jich nebude dost, tak jsem si řekl, že by to pro mě mohla být dobrá zkušenost zahrát si za A tým. Dokonce se mi podařilo vstřelit i 2 branky. Takže svoje vystoupení hodnotím docela pozitivně. Rozdíl mezi dorostem a dospělou kategorii je podle mě hlavně v tom, že se v mužské kategorii hraje poziční fotbal. Proto je někdy na všechno více času než v dorostu, ale zase když dojde na nějaký souboj o míč, tak je dospělý fotbal jasně náročnější.

houser3.jpg6) Tvé jméno je uvedeno i na soupisce staršího dorostu Rosic, odehrál jsi za ně už nějaké utkání v této sezoně, jak bys případně porovnal krajskou soutěž ve které nastupuje Kahan s krajským přeborem dorostu, kde hrají Rosice?

Ano za Rosice jsem v této sezoně odehrál 5 utkání. Krajský přebor je oproti krajské soutěži ve které je Kahan o dost fyzicky náročnější. Jsou zde tvrdší osobní souboje a vše je ve vyšší rychlosti.

7) Jak je to s nastupováním do jednotlivých utkání, jde zde nějaká dohoda?

Když se zápasy nekryjí, tak odehraji klidně obě utkání v jeden den. Pokud mají zápasy stejný začátek, tak v tomto případě má Kahan přednost. Zde se většinou trenéři obou mužstev domlouvají jak dlouhou dobu v jednotlivých utkáních odehraji. Cestování zvládám, bydlím v Hlubokém a autobusy mi celkem navazují, takže je to zatím bez problému. Stíhám pouze tréninky Kahanu.

7) Na jakém postu nejraději nastupuješ?

Nejraději nastupuji na krajním nebo středním záložníkovi, protože z této pozice můžu jak střelit branku, tak zapracovat a pomoci obraně, nebo na nějaký ten gól přihrát.

8) Co rád děláš ve volném čase?

Ve volném čase buďto sportuji, jsem venku s kamarády nebo u počítače.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 476518
Měsíc: 3189
Den: 204