Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorost je po podzimu na 7. místě

dorost.jpeg

Zhodnocení podzimu v kategorii dorostu v krajské třídě naleznete v článku

Zhodnocení podzimní sezony 2014/2015 - dorost FKM Kahan

dorost.jpegV premiérové sezoně vzniku fotbalového klubu Kahan obsadil dorost ve své kategorii celkově konečné 9. místo. V novém soutěžním ročníku se dorost po podzimu nachází na průběžné 7. příčce nejnižší krajské soutěže dorostu. Zhodnocení podzimu si vzal na starost trenér této kategorie pan Zdeněk Strnad.

 

dorost-podzim.jpgStřelci:

9 - Houser

5 - Strnad

4 - Šmarda

1 - Mertl, Yelisseyev, Fryščok, Jakubíček, Kadaňka, Tribula, Brychta

 

 

 

 

Trenér Zdeněk Strnad zhodnotil podzimní sezonu dorostu následovně:

Jsem velmi rád, že můžu konečně (po více než roce) i za kategorii dorostu konstatovat – existence projektu Kahan má svůj smysl a je přínosem. I díky spolupráci s dalšími kluby z okolí (Zbraslav, Veverské Knínice) se podařilo vytvořit velmi perspektivní 16 členný kádr. Většina týmu je tvořena hráči kategorie mladšího dorostu (10 hráčů), kteří mohou v dorostenecké kategorii hrát dva, respektive tři roky. Po skončení aktuální sezóny navíc v dorostu končí pouze dva hráči. Vzhledem k tomu, že z kategorie starších žáků má po sezóně přijít dalších asi 6 hráčů, stojí před námi rozhodování o případném zřízení dvou dorosteneckých týmů a o tom, do jaké soutěže tyto týmy v další sezóně nasadit.

Velká a prospěšná změna nastala i v přístupu kluků k tréninku. Účast na trénincích v průběhu celého podzimu prakticky neklesla pod 10 hráčů.

Naším hlavním cílem z hlediska výsledků týmu bylo, s ohledem na velmi „mladé mužstvo“, hrát ve středu tabulky tak, abychom mohli pracovat bez obav z případného sestupu. Díky našemu umístění na 7. příčce se nám tento cíl zatím daří plnit. Přesto nemůžeme být s výsledkem stoprocentně spokojeni. V některých zápasech, asi i díky naší menší zkušenosti, jsme odevzdávali body soupeřům zbytečně.

Důležitější než vlastní výsledky je však u mládežnických družstev herní projev mužstva a jedinců. Tady máme poměrně značný potenciál, který se zatím daří využívat jen částečně. Výkony mužstva i jednotlivých hráčů byly až na výjimky hodně kolísavé. Mužstvo i hráči střídali pěkné okamžiky se zbytečnými chybami. Náš cíl, hrát kombinační fotbal a konstruktivně řešit situace na hřišti, se nám dařilo více plnit paradoxně proti kvalitním soupeřům z čela tabulky. I když jsme v těchto zápasech nebodovali, právě proti mužstvům Mikulova, Tasovic a zejména IE Znojmo jsme předvedli naše nejlepší výkony. Přes porážky mohlo kluky těšit zjištění, že můžeme hrát vyrovnané partie i s nejlepšími (s výjimkou Mikulova i podstatně staršími soupeři). Hřát je může také pochvala a respekt od hráčů a trenérů soupeřů.

Naším největším problémem je v současné době téměř nulová produktivita útočníků. O naše branky se museli postarat především záložníci a hráči na jiných postech.

Náš nejhorší výkon jsme předvedli proti mužstvu z Višňového a velmi špatný byl z naší strany také druhý poločas proti mužstvu z Prosiměřic.

Zimní přípravu předpokládáme zahájit koncem ledna. Byl bych rád, pokud bychom alespoň v části zimní přípravy trénovali třikrát týdně. Plánujeme každý týden jeden trénink v hale a jeden až dva tréninky venku (umělka, lesopark). Pokud se nám tři tréninky v týdnu nepodaří zrealizovat, pokusíme se připravit koncem února nebo začátkem března jedno kratší (asi 5 denní) soustředění. Doufám také, že odehrajeme alespoň dvě přípravná utkání.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 465261
Měsíc: 2976
Den: 77