Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kolo DOROST: Višňové - FKM Kahan 3:1 (1:0)

Dorost u nováčka prohrál...

7. kolo krajská soutěž dorostu

Višňové - FKM Kahan 3:1 (1:0)

Branka: Strnad

Sestava:

Mertl

Houser

Šmarda, Strnad, Dufek, Černý

Nováček , Syrovátka, Brychta, Zoblivý

Gottwald

Střídali: Jakubíček, Puža

 

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

Utkání s dorostem Višňové se pro nás v prvních 25 minutách vyvíjelo nadějně. Byli jsme aktivnějším mužstvem a vytvořili jsme si dvě brankové příležitosti, které jsme však neproměnili. Soupeř zpočátku naši branku neohrožoval a to ani přesto, že jsme měli od počátku problémy s komunikací mezi obránci a se špatným přebíráním hráčů.

Postupně jsme se však, jak soupeř přidával na důrazu, začali ze hry vytrácet. Po jednom z mnoha nedohraných soubojů, tentokrát ve středu hřiště, soupeř přenesl míč do pravé strany na nedostatečně bráněného záložníka, který našel centrem na penaltě nekrytého spoluhráče, jenž se trefil z voleje přesně. Od tohoto okamžiku jsme na hřišti přestali existovat a postupně začali vynikat všechny naše nedostatky – pomalá reakce, nedůraznost v soubojích, pasivita, špatný pohyb hráčů bez míče atd. Když už se nám podařila pěkná přihrávka do šance, volili jsme neomylně to nejnevhodnější řešení – místo přímočarého průniku v rychlosti zaseknutí a naopak. Houser se Strnadem byli často nuceni pasivitou spoluhráčů k individuálním akcím, které až na výjimky nebyly a ani nemohly být přes zformovanou obranu soupeře úspěšné a vedly ke zbytečným ztrátám míče. Když už se jim podařilo obejít několik protihráčů, nenalezli porozumění od svých spoluhráčů, aby se jim pohybem nabídli k dokončení akce, nebo jejich průnik doplnili. Vysvětlit některým hráčům, že si všichni nemohou nabíhat do jednoho prostoru ke středu hřiště, kde je soupeřova obrana zahuštěná, se mně už asi nepodaří. Stejně tristní byla situace, kdy si po úniku spoluhráče podél pomezní čáry oba nabíhající hráči v soupeřově pokutovém území naběhnou až téměř na brankovou čáru. Nemůžu tvrdit, že by kluci nechtěli, ale naše snaha byla křečovitá, naivní a neefektivní. Navíc jsme hned na počátku druhého poločasu, po dalším několikanásobném nedůrazu v obraně, kdy soupeřův záložník prakticky protlačil míč přes naše tři obránce a následně skóroval, prohrávali již dva nula. Po několika minutách svitla našemu mužstvu přece jen naděje, když Strnad prošel přes několik protihráčů a byl na hranici pokutového území faulován. Následoval trestný kop, který sám proměnil. Naše naděje však netrvaly dlouho, protože po chvíli následoval trestný kop na opačné straně. Stoper soupeře z něj z dobrých 40 metrů bohužel překonal našeho brankáře, který střelu podcenil.

Shrnuto, podtrženo - byl to náš zatím nejhorší výkon v sezóně. Někteří hráči podali svůj průměrný výkon – Zoblivý, Houser, Strnad, Dufek, možná Brychta, zbytek mužstva zůstal v hlubokém podprůměru.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 469439
Měsíc: 2694
Den: 81