Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo DOROST: Z Prosiměřic se naši kluci vraceli z prázdnou

Ani čtvrtá branka Jirky Housera v této sezoně nepomohla k zisku 3 bodů...

5. kolo krajská soutěž dorostu

Sokol Prosiměřice - FKM Kahan 3:1 (1:1)

Branka: Houser

Sestava:

Gottwald

Zoblivý, Syrovátka, Nováček, Kadaňka

Dufek, Strnad, Yelysseyev, Šmarda

Houser

Tribula

 

Střídali: Fryščok, Brychta, Mertl, Jakubíček

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

K utkání do Prosiměřic jsme odjížděli s mírným optimismem, protože nás podle dosavadních výsledků čekal soupeř, se kterým se daly získat další body. Náš výkon v prvním poločase tuto skutečnost potvrzoval, od počátku jsme byli rychlejším i fotbalovějším mužstvem. Soupeři jsme za 44 minut povolili pouze jednu střelu, která však minula naši branku. Postupně jsme si vypracovali minimálně pět brankových příležitostí, bohužel proměnit se nám podařilo pouze jednu po pěkné střele Housera, který trefil přesně šibenici soupeřovy branky. V poslední minutě prvního poločasu však přišel trest za naši malou efektivitu. Po špatném přebrání hráčů soupeře, kdy tři naši defenzivní hráči vyrazili proti hráči s míčem a nechali za sebou soupeřova útočníka, jsme byli potrestáni první střelou na naši bránu. Je třeba také dodat, že ji bylo rozhodně možno chytit.

Tento okamžik znamenal obrat v zápase, který z naší strany podtrhly další dvě zahozené šance v prvních deseti minutách druhého poločasu. Od tohoto okamžiku jsme se z hřiště vytratili a do konce utkání jsme se již nevzpamatovali. Naše kombinace vázla a soupeř nás zvýšenou bojovností pustil po zbytek poločasu pouze do jedné vážnější šance, při které se nám míč do branky, přes několik dorážek, nepodařilo dostat. My jsme naopak kupili laciné individuální chyby, které dvakrát, na rozdíl od nás, efektivní soupeř potrestal.

Částečně můžeme nezdařený výkon přičíst menší zkušenosti mladých hráčů, bohužel mezi chybující se však zařadili i ti zkušenější. Nespokojený musím být i s přístupem a bojovností některých hráčů ve druhém poločase. Důsledkem selhání bylo, že nás po celý druhý poločas dokázali svoji bojovností a houževnatostí držet v šachu dva nejkvalitnější hráči soupeře, kteří zároveň dokázali strhnout k větší bojovnosti i ostatní spoluhráče. V našem mužstvu se bohužel nikdo takový nenašel a výsledkem jsou zbytečně odevzdané tři body.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 469437
Měsíc: 2694
Den: 82