Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. kolo DOROST: FKM Kahan - Sokol Prosiměřice 5:1 (1:1)

Dorostenci na jaře konečně zabrali a vyhráli, hattrickem se v tomto utkání prosadil Jirka Houser

18. kolo krajská soutěž dorostu

FKM Kahan - Sokol Prosiměřice 5:1 (1:1)

Branky: Houser 3, Mertl, Šmarda

Sestava:

Sestava: Gottwald

Nováček (75. Šmarda), Syrovátka, Brychta, Kadaňka

Dufek (65. Fryščok), Houser, Vodák, Zoblivý

Fajt (70. Mertl), Šmarda (75. Strnad)

 

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

 

Po dvou těsně a zbytečně prohraných utkáních jsme se snažili při čtvrtečním tréninku hráče důrazně upozornit na chyby a nedostatky, které nás v předchozích zápasech stály zbytečné body. Kluci si z pohovoru zřejmě vzali ponaučení a zápas začali s dobrým pohybem, rychlým přístupem k hráčům soupeře, což přineslo naši převahu. Oživení do útoku přinesl M. Šmarda, kterého důrazem doplňoval Z. Fajt. Po několika našich neproměněných šancích, když jsme pěkně založené akce nedotáhli svoji zbrklostí nebo nedůrazem do úspěšného konce, jsme se v polovině poločasu konečně radovali. V nejhezčí akci první půle: Fajt našel krásnou uličkou v dobrém náběhu Housera, který fotbalově přehodil vybíhajícího brankáře hostí. Aktivita na naší straně pokračovala i po vstřelené brance. Do dalších příležitostí se postupně dostávali i další hráči (Fajt, Šmarda, Zoblivý), vedení se nám však nedařilo navýšit. Hosté se dostali ke slovu až v poslední minutě prvního poločasu, bohužel však, hned úspěšně. Šanci ke skórování jsme jim nabídli sami špatným postavením hráčů při našem rohu. Neobsadili jsme prostor pro odražený míč před soupeřovou šestnáctkou, kde mohla být akce soupeře včas přerušena. Po rychlém odvrácení rohu, tak soupeř přešel dvěma hráči do rychlého protiútoku, který v situaci dva na tři, také díky špatnému postavení našich obránců, úspěšně zakončil.

Do druhého poločasu jsme nastupovali za nerozhodného stavu s obavami, aby se neopakoval průběh podzimního utkání v Prosiměřicích, kdy jsme také, po nerozhodném prvním poločase, v tom druhém propadli. Tentokrát však naši dorostenci druhý poločas zvládli, podrželi si svoji aktivitu a po několika našich dalších příležitostech v 68. minutě Houser po pěkné přihrávce od Šmardy z levé strany strhl vedení opět na naši stranu.

Za pár minut na to nás definitivně uklidnila vlastní branka soupeřova obránce, který se dezorientovaný pod tlakem našeho útočníka trefil do vlastní sítě.

Po třetí obdržené brance soupeř, který toho směrem dopředu mnoho nepředvedl, definitivně odpadl. Nám se podařilo vstřelit ještě dvě branky. Nejprve po pěkné kolmé akci po pravé straně (Strnad, Houser) skóroval střídající Mertl a v poslední minutě po nacvičeném rozehrání rohového kopu završil svůj hattrick Jirka Houser.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 476518
Měsíc: 3189
Den: 203