Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. kolo DOROST: Sokol Blížkovice - FKM Kahan 3:2 (0:1)

Dorost si mohl odvézt ze znojemska bod, o ten ovšem přišel v poslední minutě zápasu

15. kolo krajská soutěž dorostu

Sokol Blížkovice - FKM Kahan (dorost) 3:2 (1:0)

Branky: Houser 2

Sestava:
Nováček

Zoblivý, Syrovátka, Brychta, Kadaňka

Šmarda, Elysseyev, Houser, Vodák

Tribula, Fajt

Střídali: Mertl, Černý

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

Úvodní utkání jarní části sezóny v Blížkovicích neskončilo pro naše dorostence šťastně. Do utkání jsme vstoupili o něco lépe než soupeř, přesto naše hra nebyla ve srovnání s výkony v přípravných zápasech optimální. Snažili jsme se hrát kombinačně, ale díky řadě nepřesností a nedostatečnému pohybu hráčů bez míče působila naše hra komplikovaně a křečovitě. I tak jsme domácí zpočátku přehrávali. Úvodní branky jsme dosáhli z penalty (proměnil Houser), po faulu na pronikajícího Vodáka v pokutovém území. Ve zbývající části prvního poločasu se hra vyrovnala a díky nedorozumění mezi našimi obránci a brankářem, někdy zbytečně komplikovaným řešením v obranné činnosti jsme nabídli několik příležitostí také domácím. My jsme ohrozili do poločasu branku domácích ještě pěknou střelou Elysseyeva ze střední vzdálenosti a především „tutovku“ měl na noze po naší pěkné kombinaci Fajt. K naší smůle míč směřující do jinak prázdné branky zastavil nastřelený domácí hráč.

Naše nejslabší chvilky v zápase přišly hned po přestávce, v prvních dvaceti minutách druhého poločasu. Z hřiště jsme se naprosto vytratili, jako bychom zůstali ještě v kabině. Svým nedůrazem a pasivitou jsme si koledovali o potrestání. To přišlo brzy, když se po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole dostal k míči domácí záložník - nejlepší hráč na hřišti Hochmann a přesnou střelou z 35 metrů vyrovnal. To domácí povzbudilo, zvýšili svůj důraz a bojovnost, která je zdobila po celý další průběh zápasu a po několika minutách šli po rychlé akci (Hochmann – Vybíral) z pravé strany do vedení. Teprve po druhé obdržené brance jsme se probrali a postupně začali nadšeně bojující domácí opět ohrožovat. Naše snaha vyústila ve vyrovnávací branku Housera, který se nadvakrát prosadil po přihrávce Zoblivého. Po několika minutách jsme mohli jít dokonce opět do vedení, ale Houserovo zakončení skončilo pouze na břevně branky domácích.

Když už se zdálo, že si se soupeřem spravedlivě rozdělíme o body, v nastaveném čase rozhodli domácí o svém vítězství po standardní situaci a šťastném prodloužení míče do naší sítě.

O tři body jsme se však připravili už v prvních dvaceti minutách druhého poločasu. K naší porážce tentokrát stačili tři kvalitní fotbalisté soupeře, kteří postupně strhli ostatní, byť podstatně slabší spoluhráče. Pokud se nám v dalších zápasech nepodaří vyrovnat s důrazem soupeře a všichni hráči (ne, jen někteří) nedají do hry více „srdíčka“, budeme mít s většinou fyzicky vyspělejších soupeřů i nadále problémy.

 
 
Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 469438
Měsíc: 2693
Den: 81