Zhodnocení podzimní sezony 2015/2016 - starší žáci FKM Kahan

14. 11. 2015

Zhodnocení podzimní sezony 2015/2016 - starší žáci FKM Kahan

p1150780.jpg

Na konci minulé sezóny oznámili trenéři starších žáků, že po skončení  sezóny končí u této věkové kategorie. Byl jsem osloven vedením FKM Kahan, zda bych přešel z kategorie mladších žáků ke starším. Souhlasil jsem, ale s podmínkou, že opustíme krajský přebor žáků, který se podařilo udržet, a budeme hrát nižší soutěž. I tak jsme před přihlášením do soutěže stále s asistenten panem Hynkem Minářem počítali kolik sežemene kluků na nižší soutěž. Z loňského ročníku nám totiž zůstali pouze dva hráči, kteří v  krajském přeboru odehráli jen několik zápasů. V létě se nám podařilo  najít společnou řeč s vedením klubu FK Zbraslav, odkud k nám přišli tři vycházející mladší žáci a s nimi i trenér Vladimír Mohelský. Před zahájením soutěže jsme se dostali k počtu dvanácti hráčů, z nichž část skončila v kategorii mladších žáků a někteří po roční pauze to začali zkoušet znovu. Z důvodu jednoduššího cestování jsme se rozhodli pro krajskou soutěž. ( V okresní soutěži hrají zvlášť utkání  mladší žáci a starší žáci.)

p1150799.jpgA teď již k samotné účasti starších žáků v soutěži. I když jsme začali s tréninky již začátkem srpna, z důvodu velkých veder a dovolených se někteří kluci objevili na tréninku až těsně před prvním mistrovským utkáním. A hned v prvním utkání jsme utržili největší prohru z celé sezóny 16 - 2 v Tišnově. Bohužel se ukázalo jak velký je rozdíl ve hře na polovinu hřiště u kategorie ml.žáků a to co stačí fyzicky zde vůbec nestačí na kategorii starších žáků. Hlavně tedy z mého pohledu jsme bohužel na soupeře nestačili celý zápas fyzicky a tak jsme podzimní část sezóny skončili bez bodu se skórem 4-85. Pouze poslední tři kola jsme i přes prohry dokázali se soupeřem vydržet běhat a občas i ohrozit jeho bránu.
Co mě těší je, že i přes prohry žadný z kluků neskončil během podzimu, což se nedá říct u minulé sezóny, kde několik kluků z našeho klubu odešlo. Od poloviny září bylo pravidelně na tréninku 8 až 10 kluků a snažili se nahnat co v létě ztratili.
p1150791.jpg
Plán zimní přípravy:
   V listopadu budeme ještě chodit v úterý společně s mladšími žáky hrát do haly na Zastávce (17.00 -18.45.) florbal a v pátek při dobrém počasí využijeme umělou trávu (17.00 - 18.15) na Zastávce. Poté bude volno až do 8.1.2016, kdy se sejdeme na první trénink. 9.1.2016 bychom měli odehrát halový turnaj v Třebíči a potom už budou následovat pravidelné tréninky a s nimi i neoblíbené zimní běhání. Jeden trénink by měl být vždy společný s dorostem a jedem s mladšími žáky. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem rodičům za ochotu dopravit kluky jak na tréninky, tak hlavně na brzké ranní odjezdy na mistrovská utkání k soupeřům. Kdybychom se již do Vánoc nepotkali tak přeji s ostatními trenéry všem rodičům i  klukům klidné prožití vánočníc svátků (málo přibraných kil "těžko se shazují") a po Novém roce se sejdeme na prvním fotbálku.

Zdeněk Baštař

p1150815.jpg