Starší žáci Kahanu skončili v krajské soutěži poslední

26. 6. 2016

FKM Kahan starší žáci skončili poslední

starsi-zaci.jpg

Největší výhra: 20. kolo FKM Kahan - Drnovice 3:1

Největší prohra: AFK Tišnov - FKM Kahan 16:2

Konečná tabulka ročník 2015/2016, starší žáci I. krajská soutěž

starsi-zaci-konecna-2016.jpg

Střelci sezona 2015/2016:

8 - Minář

2 - Irovský, Kuchyňka, Zgoba

1 - Viktorýn, Baštař

Trenér Zdeněk Baštař hodnotí sezonu následovně:

Když jsem loni v létě přebíral kategorii starších žáků, tak i přes záchranu v krajském přeboru, jsem měl podmínku, že budeme hrát pouze 1.třídu krajské soutěže. Z loňského kádru jsem měl pouze jednoho kluka co občas hrál za mužstvo starších žáků. V  létě přešlo do starších žáků  pět končících mladších žáků ročníku 2002. V létě se podařilo domluvit ještě hostování tří kluků ze Sokola Zbraslav. S nimi přišel i trenér Vladimír Mohelský. Bohužel kvůli velkému teplu v letních prázdninám prakticky neexistovala letní příprava a tak se kluci potkali až na  prvním mistráku v Tišnově. Prohra 16-2 určila průběh celého podzimu. Velkým problémem byla kondice hráčů, kde jsme zjistili jak velký je rozdíl mezi mladšími a staršími žáky. Pomalu jsme na ní pracovali a ke konci podzimu jsme dokázali uhrát i těsné prohry. Jelikož jsme experimentovali i na brankářské pozici tak po podzimu jsme měli 0 bodů a skóre 5-85. Za starší žáky pravidelně nastupovalo i několik  mladších žáků ročníku 2004 a i přes jejich šikovnost nedokázali čelit o tři roky starším klukům. Přes zimu jsme tak měli za úkol sehnat alespoň věkem starší kluky, kteří by fyzicky stačili soupeřům. Po domluvě  s FŠ Třebíč jsme na jaro získali dva kluky a spoluhřáči přemluvili několik  kluků  k návratu na fotbalové  hriště od počítačů. Již v zimě jsme tak měli na tréninku 10 až 12 kluků a hned na prvním zápase v jarní soutěži jsme viděli velké zlepšení. V brance jsme přestali zkoušet kluky a celé jaro odchytal Zdeněk Baštař. Dá se říct, že ve všech utkáních jsme minimálně využívali mladší žáky a tak  se podařilo snížit prohry o polovinu branek. Několik zápasů jsme prohráli rozdílem jedné nebo dvou branek a tři kola před koncem kluci slavili jedinou výhru 3-1 nad Drnovicemi. V jarní části jsme tak jednou vyhráli a skóre 12-44 obsadili poslední místo v 1.třídě krajské soutěže. Celkem jsme tedy v soutěži  získali 3 body se skórem 17-129. Nejlepším střelcem byl Hynek Minář s 8 góly.
 Společně s trenéry p. Mohelským a p. Minářem mě potěšilo, že po posledním utkání  někteří končící hráči ročníku 2001  za námi přišli a poděkovali nám za  trpělivost s nimi, protože jinak by seděli jenom u počítačů.
 V jaké soutěži budeme hrát příští sezónu se po zrušení hostování a střídavých startů zatím přesně neví. Nevíme kolik budeme mít kluků do příští sezóny a jak budou soutěže sestaveny. Jedno už jako trenér po roce u straších žáků vím, kategorie starších žáků se nedá hrát s mladšími žáky, protože velikost hřiště a fyzické parametry jsou nad jejich možnosti.
Na závěr bych poděkoval všem klukům, že i přes prohry se nenechali, až na jedince,  od fotbalu odradit. Ti co odcházejí do kategorie dorostu více  výher než letos. Všem  příjemné prázdniny a až se jim začne stýskat po míči tak se v srpnu sejdeme opět na hřišti.