9. kolo ST.ŽÁCI: ČAFC Brno - FKM Kahan 5:6 (3:6)

19. 10. 2014

9. kolo Krajský přebor starších žáků

ČAFC Brno - FKM Kahan 5:6 (3:6)

Branky: Šnyrch 2, Šrámek 2, Chlup, Přibyl

Sestava :

Šnepfenberg

Popovič, Čechová, Tomek, Minář

Suvdaa, Chlup, Šnyrch, Šrámek, Přibyl

Navrátil (68. Kuchyňka)

Komentář trenéra Miroslava Vespalce:
Po sérii 4 porážek jsme k dalšímu mistrovskému utkání zajížděli do brněnských Židenic. Domácí se naopak 4 vítězství v řadě posunuli na 5. místo v tabulce a měli tedy před námi náskok 5 bodů. Stále chyběl Čalkovský a Jobánek, nově nemocný Baštař.
Utkání se změnilo v nečekanou střeleckou přestřelku, při které neměli trenéři obou mužstev daleko k infarktu.

Minuty po minutě:
6. - po akci Přibyla přišla přesná nahrávka na Šrámka a ten s přehledem - 0:1.
18. - nedůraz ve středu obrany a přesná střela k tyči - 1:1.
21. - rychlý Ramič přesprintoval Tomka a přes celou branku zavěsil - 2:1.
22. - špatná rozehrávka Adély - 3:1.
23. - Šnyrch krásnou střelou z 22 metrů snižuje - 2:3.
25. - tvrdou střelu Šrámka domácí brankář pouze vyráží a Chlup reaguje nejrychleji - 3:3.
26. - Šnyrch přesnou uličkou vysunuje rozběhnutého Přibyla a ten tvrdou střelou přesně k tyči - 3:4.
28. - rohový kop Přibyla najde zcela nekrytého Šrámka a ten z voleje - 3:5.
35. - trestný kop Šnyrcha z rohu šestnáctky končí přesně u vzdálenější tyče - 3:6.

Co se týče ofenzivy, mohli jsme být po 4 zápasech konečně spokojení, nechyběl pohyb, poměrně zdařile jsme kombinovali. Ovšem každý dlouhý míč na rozběhnutého Ramiče doslova "smrděl" golem, způsob bránění našich beků byl doslova zoufalý.
Ve druhém poločase jsme chtěli hrát více zodpovědně a čekat spíše na brejkové situace, ovšem ani vysvětlení si způsobu bránění našim obráncům nepomohlo.
Vyloženou šanci Přibyla v úvodu poločasu zlikvidoval domácí brankář a pak už jsme do konce zápasu trnuli ...  52. minuta - průnik rychlého Ramiče a JEDINÝ útočník Židenic v naší šestnáctce - 4:6. 54. minuta - totožná situace - zaváhání Tomka s Minářem - 5:6. V závěrečných minutách jsme museli dozadu stáhnout Šrámka a nakonec jsme důležité 3 body "ukopali" !!!