4. kolo ST.ŽÁCI: Svratka Brno - FKM Kahan 5:0 (2:0)

5. 10. 2014

4. kolo krajský přebor starších žáků

Svratka Brno - FKM KAHAN st. žáci 5:0 (2:0)

Sestava :

Šnepfenberg

Baštař, Čechová, Břoušek, Tomek

Suvdaa, Šrámek, Chlup, Šnyrch, Přibyl

Navrátil

Komentář trenéra Miroslava Vespalce:

Hned 2 dny po tristním představení ve Starém Lískovci jsme zajížděli do Žabovřesk na půdu dalšího brněnského soupeře - FC Svratka Brno.
I když Svratka měla po 5 kolech pouze 6 bodů, věděli jsme, že nás čeká soupeř mnohem silnější než byl Starý Lískovec. Marodi se uzdravili a tak jsme nastoupili v nejsilnějším složení, jaké máme momentálně k dispozici. Po zkušenosti z uplynulého víkendu přišla důrazná domluva již před zápasem a vzhledem k tomu, co jsme v první půli na velice nerovném trávníku předváděli, byla tentokrát účinná. Dobře jsme napadali rozehrávku domácích a po rychlé kombinaci přicházeli kolmé přihrávku za obránce. Během 10 minut jsme zahodili 3 vyložené šance (2x Přibyl, 1x Šrámek). Bohužel z první vážnější šance domácích jsme inkasovali. Ve 13. minutě přišel individuální průnik č. 11 a křížná střela přesně k tyči. I v dalším průběhu 1. poločasu se dá naše hra označit jako solidní, ovšem střela Šnyrcha, ani třetí samostatný nájezd Přibyla vyrovnání nepřinesly. Proto přišel trest. Ve 33. minutě jsme si dávali přednost ve středu hřiště a důrazný Kordia ukázal, jak se má zakončovat rychlý brejk - bombou k tyči - 2:0. Tento moment nás srazil do kolen a po změně stran už jsme neměli síly na obrat. Možná částečně nedělním zápasem, zcela určitě však katastrofální tréninkovou morálkou některých hráčů. Svratka už nás ve druhé půli jasně přehrávala, u všech míčů jsme byli později, každý osobní souboj jsme prohráli, díky úbytku fyzických sil se začaly množit nepřesnosti. Kuriozitou jsou dvě obdržené branky v rozpětí asi 10 vteřin v 39. minutě.
Pokud si někteří hráči sami neuvědomí, že bez trénování se krajský přebor hrát nedá, není z této situace východisko. Není přece možné, aby chtěl někdo hrát fotbal a dostavil se na jeden trénink za 14 dnů !!!
Hoši, nehrajete ten fotbal přece kvůli mně, ale kvůli sobě, ne ?!! Zkuste se nad tím aspoň trochu zamyslet, protože jinak budete vyhrávat už pouze a jen na play - stationu ...  Ve čtvrtek v 17 hodin se na Vás budeme těšit.