1. zápas ročníku 2014/2015, 1. zápas v KP, 1. domácí zápas = 3 body

27. 8. 2014

1. kolo krajský přebor žáků JMKFS

FKM KAHAN starší žáci - FC Veselí nad Moravou 4:3 (1:0)

Branky: Navrátil 2, Přibyl 2 - Kuřima 2, Kohoutek

Holoubek

Čalkovský, Čechová, Baštař, Tomek

Suvdaa, Šrámek, Šnyrch, Chlup, Přibyl

Navrátil

Střídali :
Jobánek, Kvarda, Minář

Komentář trenéra Miroslava Vespalce:
Hned v prvním utkání nové sezony nás v krajském přeboru čekal velmi atraktivní soupeř - loňský vítěz FC Veselí na Moravě.
Chyběl Kuchyňka (dovolená) a Břoušek, který zatím (doufejme, že ne definitivně) přerušil činnost. Na poslední chvíli se nám podařilo sehnat výraznou posilu, na střídavý start z Ivančic k nám přišel Patrik Šnyrch. V první půli nám pomáhal silný vítr a my začali ve velkém stylu. V 10. minutě unikl obraně Navrátil a samostatný nájezd s přehledem proměnil - 1:0. V dalších 10 minutách jsme mohli přidat další 3 branky, dvě vyložené šance zahodil Šnyrch, krok chyběl Navrátilovi a Přibylovi. Po velmi dobrých 15 minutách však náš tlak opadl a zbytek poločasu byl již v režii hostů. Jednou nás zachránila tyč, při dorážce přestřelil hostující útočník prázdnou branku. V obraně si počínal nejlépe Tomek, naopak výkon Adély je lepší nekomentovat ...
Vstup do druhé půle nám opět vyšel. Po 30 vteřinách hry našel Šnyrch perfektním pasem rozběhnutého Přibyla, který obešel i brankáře a zvýšil na 2:0. Bohužel jsme polevili v koncentraci a hosté toho prakticky ihned po rozehrávce využili, po zaváhání Čalkovského - 2:1. Ve 45. minutě přišla další krásná ulička Šnyrcha na Přibyla - 3:1. S naprostým nezájmem hrající Adélu jsme museli vystřídat, na stopera šel Chlup. Baštař se posunul na zálohu. Poté už jsme hrozili pouze úniky výborně hrajícího Přibyla, Šnyrchovu bombu do šibenice vyrazil efektně brankář Veselí. Chyběl nám především lepší pohyb a důraz ve středu hřiště, hosté šli tedy opět do náporu. Během 3 minut bylo vyrovnáno. Nejprve hosté pěknou přihrávkou využili špatného postavení naší stoperské dvojice a hned za 2 minuty přišel rohový kop a míč k překvapení všech končí nikým netečován v naší brance - 3:3. Nevypadalo to s námi vůbec dobře. Po další šanci hostů nás zachránila tyč. Naštěstí přišel v 64. minutě další únik agilního Přibyla, který milimetrovou přihrávkou našel zcela nekrytého Navrátila - 4:3 !!! Závěr utkání jsme již ubránili a připsali si první 3 body v nejvyšší krajské soutěži. Přesvědčili jsme se však o tom, že nás letos nečeká vůbec nic lehkého !!!
V sobotu nás čeká FK Blansko, které v úvodním kole deklasovalo Starý Lískovec na jeho hřišti 11:0.