Úvodní utkání krajské soutěže mladší přípravka prohrála, starší přípravka jednou vyhrála a jednou prohrála

31. 8. 2015

1. a 2. kolo krajská soutěž starších a mladších přípravek sezona 2015/2016

20150829_161724.jpg

Kahan - Kohoutovice    3:6 (1:4)

Branky :  Musil 2x, Hakszer 1x

Šrámek (07), Musil (07), Hampl (07), Venclovský (07), Hakszer (07), Horký (08),Točík (09), Morávek (09)

Toto utkání bylo pro mladší kluky první v takto kvalitní soutěži, a někteří byli dost zakřiknutí a částečně i bojácní, aby něco nezkazili. Utkání se soupeřem, který měl být na naší úrovni se jim moc nepovedlo. Ze spousty šancí ani starší ostřílení mazáci, kteří tuto soutěž hráli již loni, nedokázali vstřelit branky. Po v celku vyrovnaném průběhu vyhráli střelecky produktivnější hosté.
20150829_153545.jpgKahan - Rajhrad    4:5 (3:2)

Branky : Musil 2x, Hakszer 1x, Hampl 1x

Druhé utkání chlapci sehráli po krátké přestávce proti hráčům Rajhradu. Protože jsem věděl o kvalitě soupeře, již dopředu jsem očekával krutou prohru.

V tomto zápase však všichni hráči hráli jako o život a velice mně překvapovali kvalitou i tvrdostí hry. Podařilo se nám na  hřišti soupeře chvilkama i přehrávat krásnými kombinacemi. Oproti prvnímu zápasu všichni bojovali a nebáli se hrát s míčem. I mladíci se přestali bát a dokázali kličkou přejít přes protihráče. V utkání hosté překvapivě tahali za kratší konec, bohužel brankou v poslední sekundě utkání nad námi zvítězili. Po této prohře mi bylo kluků velice líto, protože proti takto kvalitnímu soupeři by byla remíza velice cenná a  vzhledem k průběhu i více než zasloužená.

Ale i přes obě prohry musím všechny kluky obrovsky pochválit, protože tyto utkání odehráli po týdenním soustředěním, které bylo velice náročné a děti trénovali dvakrát denně. V utkáních i na trénincích jsme si ověřili že zde budeme mít opět mnoho mladých nadějí do budoucna.
Komentář zaslal trenér Martin Musil

Starší přípravka nastoupila rovněž k prvním dvěma utkáním krajské soutěže přípravek.
FKM Kahan st. přípravka - Kohoutovice 2:9 (0:4)

Branky: Kotačka, Putnar

Doležel, Zelinka, Kotačka, Procházka, Janíková, Antoš, Moos, Vyhnalík, Nedoma, Putnar, Schmidt, Raisigl

Do prvního zápasu krajského přeboru nastoupili naši hráči ustrašeně, chybělo větší nasazení a důraz v osobních soubojích. Silný soupeř z Kohoutovic nás v prvním poločase téměř k ničemu nepustil a tak to vypadalo, že snad ani nevstřelíme branku. Ve druhé půli se naše hra trošku zlepšila, ale soupeřovu bránu jsme příliš často neohrozili. Nakonec se nám přece jen podařilo vstřelit 2 góly, chybělo i trochu štěstí při zakončení, když jsem dvakrát trefili tyč. Kohoutovice dokázaly jeětě svůj náskok navýšit a vyhráli zcela zaslouženě.

FKM Kahan ml. přípravka - RAFK Rajhrad 6:2 (2:0)

Branky: Procházka 2x, Zelinka, Antoš, Putnar, Vyhnalík

Ve druhém zápase tohoto hracího dne se nám dařilo podstatně lépe. Soupeři, který měl méně hráčů na střídání než my, rychle docházely síly (panovalo velké vedro), a tak jsme postupně získávali převahu, kterou jsme dokázali zužitkovat i gólově. Oproti prvnímu utkání se nám dařila kombinace a prosazovali jsme se i v soubojích jeden na jednoho.

Komentář k utkání starší přípravky zaslal trenér Jaroslav Kotačka