Jdi na obsah Jdi na menu

Krajská soutěž přípravek se znovu rozjela, mladší přípravka v domácím turnaji porazila Židenice a podehla Rajhradu

19. 4. 2016

V prvním kole jarní soutěže krajských přípravek jsme na domácím hřišti přivítala mužstva ČAFC Židenice a Rajhradu.

První utkání jsme se utkali s týmem z Brna. Bylo to krásné bojovné utkání, ve kterém kluci ukázali vše co se je snažíme naučit. Byl jsem mile překvapen co vše si kluci dovolí proti fyzicky vyspělejším protihráčům. Již se neprojevovala naše dřívější slabost, prohrávání soubojů a padání. Všichni do jednoho se srdnatě rvali, někdy i o skoro dvě hlavy vyššími protihráči. Kdo tohle utkání neviděl o mnoho přišel.  Předváděli nejen krásné oku lahodící kombinační akce ale i perfektně prováděné kličky. Proto skóre na naší straně utěšeně narůstalo. Celý tým se snažil hrát s míčem  nikdo se neschovával a nebál se, že něco pokazí, je vidět že si kluci po kvalitní přípravě hodně věří. Po jasném průběhu jsme dovedli utkání do vítězného konce.
FKM KAHAN  -  ČAFC ŽIDENICE        8:4   (4:0)
Branky   Musil 4x, Joch 1x, Hampl 1x, Točík 1x, Vorel 1x
Sestava -  Štreit(brankář) - Hampl, Venclovský, Točík, Musil, Joch, Vorel
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti výbornému týmu z Rajhradu.
Tohle utkání se mi i přes naši prohru hodnotí velice pozitivně. Soupeř jenž patří mezi nejlepší týmy této soutěže má velikou kvalitu. Kluci se v tomto utkání opět vyhecovali k velice kvalitnímu výkonu. Bohužel v průběhu prvního poločasu musel kvůli zdravotním potížím odstoupit Štěpán Vorel a to nás velice oslabilo. Musel jsem střídat pouze jednoho hráče a to se po poločase ukázalo jako velký problém. Dokud kluci měli sílu hráli opět velice krásný fotbal, plný pohledných kombinačních i individuálních akcí. Poločas skončil 2:3. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat ale to se již začínala projevovat únava z náročného stylu hry co kluci předváděli. Bohužel přes veškerou snahu snad i nad rámec fyzických schopností kluků se skore navyšovalo v náš neprospěch. Utkání nakonec skončilo v celku jasnou prohrou našich bojovníku, ale žádný z nich se nemá za co stydět, byl jsem na ně i přes prohru velice pyšný. I soupeř ocenil téměř heroický výkon našich kluku, neboť hrát proti dvěma kvalitním čtveřicím které si mohou v klidu odpočinout je téměř nadlidský úkol. Škoda, že vinnou zranění a nemocí nešlo poskládat tým z většího počtu konkurence schopných hráčů.

FKM KAHAN  -  RAJHRAD        6:12      (2:3)
Branky -  Musil 3x, Joch 3x
Hodnocení obou zápasu je velice příjemné. Kluci ukázali že pokud na sobě budou neustále dobře pracovat na trénincích vše se projeví jako jejich velká  výhoda při utkáních. Každý si začíná věřit v osobních soubojích nebojí se je podstupovat a povětšinou se je daří vyhrávat. Pokud budou takto neustále na trénincích pracovat jistě bude jejich zlepšení na konci sezonyještě markantnější.