4. kolo: Mladší přípravka v dalším kole krajské soutěže podala srdnatý výkon, přesto prohrála

5. 10. 2015

4. kolo krajská soutěž mladších přípravek

Tatran Kohoutovice - FKM Kahan 5:2 (3:0)

Branky: Venclovský 2

Šrámek (07), Musil (07), Hampl (07), Venclovský (07), Pouza (07), Eschler (08), Sova (07), Horký (08),Točík (09), Joch (08)

Komentář trenéra Martina Musila:

S tímto soupeřem jsme se již utkali v prvním kole a opět na nás vyrukovali díky fyzické převaze s velice tvrdou a nekompromisní hrou. Kluci si s ní ze začátku nevěděli rady a prohrávali hodně osobních soubojů. Výsledek prvního poločasu byl proto 3:0. O přestávce jsem klukům snažil vtlouci do hlavy že pokud chtějí uspět musí přistoupit také na tvrdší styl svojí hry. A opravdu do druhého poločasu vlétli kluci jak draci. Každý souboj se snažili vyhrát a nejednou jsme měli čas na krásné kombinační akce. Soupeř byl velice překvapen, že i naši malí klučíci dokážou odstavit o někdy i dvě hlavy většího soupeře. Výsledkem bylo zdramatizování zápasu. Bohužel jsme nedokázali proměnit nějaké další šance. Ale i tak výsledek druhého poločasu 2:2 byl pro kluky za výkon zaslouženou odměnou.

FC Zbrojovka Brno - FKM Kahan 9:7 (4:4)

Branky: Musil 2, Venclovský 2, Joch, Horký, Točík

Šrámek (Brankář 07), Musil (07), Hampl (07), Venclovský (07), Pouza (07), Eschler (Brankář 08), Sova (07), Horký (08),Točík (09), Joch (08)

Komentář trenéra Martina Musila:

Druhé utkání jsme po krátké pauze odehráli proti Zbrojovce. Toto utkání bylo pro všechny diváky jistě krásnou podívanou. Oba týmy se snažili především hrát fotbal, k vidění byla spousta hezkých individuálních i kombinačních akcí. Skore se přelévalo z jedné strany na druhou, stejně jako akce na hřišti. Všichni kluci dřeli, makali, bojovali, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Zvláště naši mladíčci se v tomto utkání ukázali ve velmi dobrém světle. Některé jejich akce měli světovou kvalitu. Ale i naši mazáci hráli velice dobře. Výsledkem tohoto boje byla těsná prohra, která mně jako trenéra však po předvedeném výkonu vůbec nemrzela.

Hodnocení obou zápasů mám velice usnadněno, všichni hráči si za předvedený výkon zaslouží můj obdiv a  jistě i rodiče kteří byli sledovat utkání musí být s výkony našich prcků spokojeni. I přes to že oba zápasy prohráli byl jejich výkon nejlepší ze všech utkáni co jsme zatím v kraji odehráli, hlavně utkání se Zbrojovkou mělo nadstandartní  kvalitu.  Pozitivem bylo že jsme mohli vytvořit dvě čtveřice a všichni hráči dostali na hřišti stejný prostor a záleželo pouze na nich jak svůj hrací čas využijí.

4. kolo krajská soutěž starších přípravek

Tatran Kohoutovice - FKM Kahan 2:1