2. kolo krajská soutěž přípravek: Starší jedna výhra, mladší dvě remízy

13. 9. 2015

2. kolo krajská soutěž starších a mladších přípravky

Další dva zápasy krajského přeboru sehrála starší a mladší přípravka v sobotu 12.9. ve Znojmě.

Komentář k utkání starší přípravky zaslal trenér Jaroslav Kotačka:

Sestava starší přípravky pro obě utkání:

Doležel, Zelinka, Krejčí, Kotačka, Procházka, Janíková, Antoš, Nedoma, Putnar, Moos,

FKM Kahan : Pohořelice 6:0 (2:0)

Branky: Procházka 2x, Janíková 2x, Kotačka, Krejčí

V prvním zápase jsme se na hřišti nejdříve tak trochu hledali. Postupem času se ale naše hra zlepšila a po většinu zápasu jsme pak měli více ze hry. Soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, a pokud ano tak mu chyběla přesnost v zakončení. Před soupeřovu branku jsme se dostávali po pěkných kombinačních akcích, a kdybychom byli přesnější a důraznější v koncovce, mohl být rozdíl ve skóre ještě výraznější.

FKM Kahan : Znojmo 1:6 (0:2)

Branky: Putnar

Ve druhém zápase jsme to byli spíš my, kdo tahal za kratší konec. Kluci ze Znojma byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Bylo vidět, že někteří naši kluci nestačí pohybem reagovat na hru soupeře, často jsme byli špatně postavení a soupeř se jednoduše dostával za naši obranu. Díky skvělým zákrokům Dominka Doležela jsme neprohráli větším rozdílem. My jsme si sice také vytvořili nějaké příležitosti, ale v koncovce jsme nebyli přesní, nebo střelám chyběla větší razance. Alespoň čestnou branku dal Vít Putnar po krásné střele do šibenice.

Komentář k mladší přípravce zaslal trenér Martin Musil:
Pohořelice - Kahan     4:4 (3:2)

Branky :  Musil 2x, Horký 1x, Joch 1x
Sestava: Eschler (07), Musil (07), Hampl (07), Venclovský (07),  Horký (08),Točík (09), Joch (08) Sedlák (08)

Do tohoto utkání jsme vstoupili opět vcelku zakřiknutě. Zápas se soupeřem, který měl být na naší úrovni se ze začátku moc  nedařil. Postupem času však ze všech spadl ostych a začali hrát krásný, bojovný, oku lahodící fotbal, podobný jako minulý týden. Začali jsme si vypracovávat opět spoustu šancí mnoho jich však po hříchu zůstalo opět nevyužito. Po v celku vyrovnaném průběhu skončilo utkání zaslouženou remízou.

1 SC Znojmo - Kahan     7:7 (3:2)
Branky : Musil 3x, Venclovský 2x, Joch 1x,  Horký 1x
Sestava:  Eschler (07), Musil (07), Hampl (07), Venclovský (07),  Horký (08),Točík (09), Joch (08) Sedlák (08)

Druhé utkání chlapci sehráli po krátké přestávce proti hráčům Znojma.  V tomto zápase se nám v prvním poločase dařilo být domácímu týmu vyrovnaným  soupeřem. Kluci opět bojovali rvali se o míč a nevypustili jediný souboj. V poločase jsme prohrávali o jednu branku a kluci si slibovali porvat se o vítězství. Bohužel vstup do druhého poločasu byl vskutku hrozivý. Během 5 minut jsme prohrávali 2:7! Přičítal jsem to i nastřádané unavě z předešlých 3 odehraných poločasů a snažil se klukům vtlouci do hlavy, že není konec zápasu. Upřímně jsem moc nedoufal v nějaké zlepšení, kluci byli zvadlí bez elánu a zápalu pro hru. Ale náš v celku náhodný gol na 3:7 všechny kluky opět probudil. To co se začalo dít na hřišti bylo povstání Kahaňáků. Kluci jezdili po zadku  přestali bát a dokázali kličkou přejít přes protihráče. A hlavně starší kluci příkladě bojovali nechtěli prohrát jediný souboj a strhli svojí aktivní hrou celý tým. V utkání zatím dominující domácí pod tlakem překvapivě začali tahali za kratší konec. Odměnou za takto odehrané utkání, které kluci nezabalili, protože prohrávají, byla zřejmě pro oba týmy zasloužená remíza.
Hodnocení obou zápasů je pro mně opět velice jednoduché, všechny kluky chci opět pochválit za předvedenou hru a nasazení. Těž za to že utkání které se pro ně nevyvíjelo dobře dokázali svojí vůlí a obětavým výkonem dohrát a vybojovat krásný výsledek. Celý tým počínaje brankářem a konče posledním hráčem se o společnými silami, každý podle svých schopností a možností, porval o výborný výsledek.