Zhodnocení sezony starší přípravky FKM Kahan

30. 6. 2015

kahan-obrazek.jpegStarší přípravka FKM Kahan se na jaře představila v několika soutěžích. Nejprve nastupovala v okresní soutěži starších přípravek ve skupině C. Poté se pro jaro přihlásila do okresního přeboru Brno-venkov a současně nastupovovala jednou za 14 dní v krajské soutěži starších přípravek. O tom jaká to byla sezona se rozpovídal trenér Libor Moos.

Jarní část sezony 2014/2015 proběhla bez větších problémů. Po domluvě s Okresním svazem Brno-venkov, který potřeboval jedno mužstvo doplnit v okresním přeboru. Se odsouhlasilo, že se do této soutěžě přihlásime, protože kluci co by hráli kraj jednou za 14 dní by vlastně stáli. V zimní přestávce přišlo 6 nových hráčů a někteří skončili, takže nový noví kluci doplnili mužstvo pro III třídu, aby se vyhráli. Někteří byli šikovnější, jiní méně, a tak ze začátku bylo poznat, že teprve začínají, ale zápas od zápasu se kluci lepšili a na konci sezóny bylo vidět u některých veliké zlepšení a u některých menší. Musím většinu pochválit, že na každý zápas jsme jich měli dostatek. Krajská a okresní přípravka se skládala už ze zkušených hráčů. Rozlosování kraje bylo 8 týmů z dolní poloviny podzimní tabulky, takže zápasy byly velice vyrovnané . Hrálo se turnajově vždy dva zápasy a kluci a slečny vždy jeden vyhráli a jeden prohráli. Musíme hráče pochválit a poděkovat za jejich přístup k zápasům i když někteří toho měli celkem hodně, protože chodili vypomáhat ml. žákům, tak vždy odvedli kus práce. Hráčům ročníku 2004 děkuji za spolupráci a přeji jim hodně uspěchů v ml. žácích.
V sobotu 20.6. proběhl turnaj v Ořechově za účasti 9 týmů rozdělených do dvou skupin. My jsme se utkali s Měnínem 4:0 pak Vojkovice 0:6 , Želešice 1:1 a Ořechov A 4:2. Postoupilo se do bojů o medaile, kdy v semifinále jsme nastoupili proti Rajhradu, které jsme prohráli 1:3, proto nás tak čekal boj o 3 misto proti Spartě Brno, který jsme také prohráli 1:3. Konečné umístění na turnaji bylo krásné 4. místo. Kluci a slečna se v konkurenci neztratili a ukázali ,že fotbal hrát umí. 1 . Vojkovice, 2.Rajhrad,3.Sparta, 4 .Kahan. 5.Ořechov.

Nejlepší a nejhorší zápas?

Nejhorší a nejlepší zápas hodnotit nebudu, protože každý zápas je jiný podle síly soupeře, ale hráče pochválím za bojovnost a předváděnou hru i když v některých zápasech to bylo o nervy trenérů a rodičů.

Kdy začnou tréninky na novou sezonu?

Tréninky na další sezonu by měli začít v druhé polovině srpna.

Jak bylo náročné vše dát dohromady a hlavně odjezdit všechna utkání?

Časově to náročné bylo akorát ve dvou případech, kdy se hrál Kraj a Okres ve stejný den a to bylo asi 2krát, ale zvládlo se to.

Jak jste obecně spokojeni s jarní části sezony 2014/2015?

S jarní částí sezony jsme spokojeni, dopadlo to dobře u některých hráčů bylo vidět velké zlepšení, všem se to snad líbilo. Poděkovat musím rodičům, protože bez jejich přístupu k treninkům a zápasům by jsme to nezvládli, vždy byli ochotni je dovést kam bylo potřeba.