4. kolo DOROST: FKM Kahan - FC Miroslav 5:0 (1:0)

31. 8. 2014

4. kolo krajská soutěž dorostu

FKM Kahan - FC Miroslav 5:0 (1:0)

Branky: Houser 2, Strnad, Mertl, Yelisseyev

Tribula

Houser

Šmarda, Strnad, Yelysseyev, Černý

Kadaňka, Syrovátka, Brychta, Nováček

Gottwald

Střídali: Zoblivý, Mertl, Dufek, Fryščok, Jakubíček

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

Vstup do druhého domácího zápasu proti dorostu z Miroslavi se nám příliš nezdařil. Naše kombinace vázla a nepřesnými přihrávkami jsme soupeři zbytečně odevzdávali míče. Úroveň předváděné hry nebyla oboustranně valná, nicméně soupeř nás v první půlhodině převyšoval důrazem a rychlostí. Naše nedostatky vedly k tomu, že téměř každý útok soupeře končil rohem nebo jinou nebezpečnou standardní situací. Z naší strany stojí z první půlhodiny za zmínku šance Tribuly, který se ocitl sám před brankářem a pěkné uvolnění Strnada mezi dvěma hráči a jeho vybídnutí Šmardy ke skórování. Ten však zakončil slabou střelou do brankáře. Zlepšení naší hry přišlo až v závěru poločasu, kdy se po krásném individuálním průniku ocitl sám před brankářem Yelysseyev. S jeho zakončením si ještě brankář soupeře poradil, ale následná střela Strnada přibližně z hranice velkého vápna již znamenala naše vedení.

Od počátku druhého poločasu jsme ovládli střed pole a tím i hru. V jeho průběhu jsme předvedli několik pěkných akcí založených na přesných přihrávkách středových hráčů mezi obránce. Naši hráči se tak dostávali do vyložených brankových příležitostí. Přestože jsme některé zbrkle zahodili, postupně se nám čtyři z nich (2x Houserem, 1x Mertlem a Yelysseyevem) podařilo úspěšně zakončit. Právě posledně jmenovaný vsítil asi nejhezčí branku zápasu, když zopakoval svůj samostatný průnik z prvního poločasu, tentokrát s úspěšným zakončením.