3. kolo DOROST: Sokol Přímětice - FKM Kahan 0:0

Zoblivý, Brychta, Syrovátka, Nováček

Gottwald

Střídali: Dufek, Jakubiček,Tomek, Puža, Najt

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

Do utkání s dorostem Přímětic vstoupili naši dorostenci aktivně. Dobrým pohybem a kombinací po zemi fyzicky silnějšího a věkově staršího soupeře k ničemu nepustili a přehrávali. Přestože se nám prvních 20 minut dařilo držet míč na našich kopačkách, dostali jsme se pouze do jedné vyložené gólové šance. Po trestném kopu domácí brankář neudržel míč a k dorážce se doslal Houser. V těžké pozici, atakován možná i nedovoleně domácím brankářem, však minul. Za zmínku ještě stojí příležitost Fryščoka, který mohl po přihrávce za obranu od Strnada postupovat sám na gólmana. Zakončil však uspěchaně slabou střelou. V polovině prvního poločasu se obraz hry změnil. Domácí poslali do hry (nepochopitelně takto pozdě) svého , jak se později ukázalo, nejnebezpečnějšího hráče. Svými fyzickými parametry vysoce převyšoval naše obránce. Náš soupeř zjednodušil hru a po dlouhých nákopech začal využívat jeho fyzické převahy a důrazu. V některých okamžicích to v našem vápně pěkně hořelo a občas nám pomohla i dobře postavená brána (zvonila naše tyčka i břevno). Naši hráči začali navíc zbytečně ztrácet míče, když kombinovali nepřesně nebo se zbrkle snažili o „ geniální“ a zároveň velmi riskantní přihrávky. K zakončení jsme se tak dostávali sporadicky většinou střelami z dálky. Dvě z nich však byly nebezpečné. Jedna skončila pár centimetrů nad (Strnad) a druhá dokonce na břevně (Šmarda). Vzhledem k vývoji celého poločasu jsme museli být za nerozhodný výsledek vděční. Druhý poločas se odehrával za převahy domácích. Přestože naše obrana přidala na důrazu, především po standardních situacích a rohových kopech si vytvořili domácí další šance. I nám se však dařilo soupeře občas ohrozit. Nejblíže ke skórování měl Syrovátka, jehož střelu po rohovém kopu zastavil domácí hráč na brankové čáře a Jakubiček, kterému ve skórování z gólové pozice po přihrávce Strnada zabránil nastřelený domácí hráč. S přibývajícími minutami narůstala na hřišti nervozita a na obou stranách přibývalo faulů. Svůj podíl na rozkouskování hry měl i rozhodčí, který některé zákroky za hranicemi pravidel oboustranně pouštěl.

Z Přímětic jsme si nakonec odvezli bod, se kterým musíme být spokojeni. Hráči si ho za bojovnost a hru předvedenou v prvních dvaceti minutách zasloužili.