11. kolo DOROST: Sokol Tasovice - FKM Kahan 6:1 (2:0)

20. 10. 2014

11. kolo krajská soutěž dorostu

Sokol Tasovice - FKM Kahan  6:1 (2:0)

Branky: Houser

Šmarda, Puža

Zoblivý, Strnad, Houser, Dufek

Nováček, Syrovátka, Brychta, Kadańka

Gottwald

Střídali: Tribula, Černý, Zelinka

Komentář trenéra Zdeňka Strnada:

V utkání 11. kola se střetli naši dorostenci s dosud neporaženým a vedoucím mužstvem z Tasovic. Soupeř, který disponuje dvěma dorosty nastoupil proti našemu mužstvu s výjimkou jednoho hráče r. 1998, se staršími dorostenci. My jsme na tom byli věkově téměř opačně. Přes konečný výsledek 1 : 6. musím hráče za předvedený výkon pochválit a souhlasit s diváky i trenéry domácího mužstva, že výsledek byl pro nás, vzhledem k námi předvedené hře, příliš krutý. Utkání mělo na hranou soutěž velmi kvalitní úroveň, ke které přispěli i naši dorostenci.

Kluci se snažili hrát kombinačně po zemi a předvedli během utkání několik velmi pohledných akcí, které vyústili i v brankové příležitosti. Dá se říci, že až na kratší pasáže jsme byli domácímu mužstvu herně vyrovnaným soupeřem.

Výrazný rozdíl ve skóre byl dán jednak tím, že jsme udělali několik zbytečných chyb při snaze o konstruktivní rozehrávku z obrany a také díky tomu, že soupeř dokázal nabídnuté příležitosti (na rozdíl od nás) efektivně využívat. Slabší chvilky si v tomto utkání vybral i náš gólman.

Náš jediný úspěch vsítil z pokutového kopu po faulu na Strnada Jirka Houser. Oba výše jmenovaní patřili k nejlepším hráčům na hřišti.

Za podaný výkon se nikdo z našich hráčů nemusel stydět a těšit je mohla, i přes vysokou prohru, pochvala místních diváků i domácích hráčů.